Flokšu piedāvājums

SKARAINIE FLOKŠI (plohx paniculata)

SKARAINIE FLOKŠI (plohx paniculata)Flokši ar saviem spilgtajiem, krāšņajiem ziediem, kas sakārtoti lielās, skaistās, kompaktās ziedkopās ir pelnījuši goda nosaukumu – lauku dārzu valdnieks!

Skarainais floksis (Phlox paniculata). Tā dzimtene ir Ziemeļamerika. No 1940. līdz 1980.gadam flokšu popularitāte Eiropā un Latvijā piedzīvoja lielu lejupslīdi, jo dārzkopji šo augu nepelnīti uzskatīja par vecmodīgu. Līdz ar to daudzas populāras flokšu šķirnes vienkārši tika zaudētas, jo tās vairs neaudzēja. Pēdējos gados gan interese sāk pieaugt un tiek radītas aizvien jaunas, ļoti perspektīvas un slimību izturīgas šķirnes. Sevišķa interese rodas par pundurformām, kas teicami iederas dažādos borderstādījumos un akmensdārzos.

Skarainais floksis zied no jūlija līdz septembrim. Dažas sevišķi agrīnas šķirnes sāk ziedēt pat jūnijā, bet pašas vēlākās vēl skaisti zied pat oktobra sākumā. Atkarībā no šķirnes, tie augumā var būt no pundurīšiem ap 50 cm līdz gigantiskiem, pat līdz 150 cm. Augs ir pieticīgs, labi jūtas saulainā vietā un pusēnā. Skarainie flokši labi pacieš sausumu, ir ilggadīgi, sala izturīgi un bagātīgi zied katru gadu. Pēc 2-3 gadiem augi veido iespaidīgus cerus, bet neskatoties uz to, vienā vietā tie var augt daudzus gadus. To ziedi izdala patīkamu aromātu, kas ļoti piesaista bites un tauriņus.

Flokši mēdz vairoties ar pašizsēju, bet sējeņiem ziedi var būt dažādās krāsās. Tāpēc vecos, noziedējušos ziedus vajadzētu laicīgi novākt, kamēr vēl nav ienākušās sēklas. Vēlams arī augus atbrīvot no vecajām, dzeltējošajām lapām, tādējādi augiem radot labāku gaisa aerāciju, kas mitros laika apstākļos var būtiski kavēt vai ierobežot dažādu slimību izplatīšanos, it sevišķi dažādus pelējumus vai postošo miltrasu. Novācot vecos ziedus varam veicināt jaunu ziedu aizmetņu veidošanos un tādējādi būtiski paildzināt ziedēšanas sezonu. Skarainos flokšus var pavairot ar lapainiem spraudeņiem vai dalot cerus. To jādara pēc augu noziedēšanas septembrī vai arī maija sākumā pavasarī. .

Flokšu audzēšana.

Flokši ir daudzgadīgi augi, kas pie mums ieceļojuši no Ziemeļamerikas kontinenta, kur tie aug arī savvaļā. Tie šķiet ļoti veiksmīgi pielāgojušies mūsu klimatiskajiem apstākļiem un palikuši uz dzīvi mūsu dārzos. Patiesi universāli dažādu ziedu krāsu un augumu augi, ar ļoti patīkamu saldu aromātu. Teicami iztur aukstās ziemas un arī pēdējo gadu sevišķi karstās, sausās vasaras.

Flokši ir daudzgadīgi augi un vienā vietā var augt daudzus gadus. Tie spēj apburt ar savu noslēpumaino, saldo smaržu un priecēt mūs gandrīz visā vasaras garumā desmit un vairāk gadus no vietas. Nav jābūt profesionālam dārzkopim, lai ar pavisam pieticīgām pūlēm panāktu bagātīgu ziedēšanu. Flokši vienlīdz labi augs gan sausākā, gan mitrākā dārza augsnē, gan pilnā saulē, gan pusēnā, ilgstoši priecējot ar košiem ziedu čemuriem, veidojot pievilcīgus krāsu akcentus jebkurā dārzā. Akmensdārzos tie ļoti labi saderēsies ar citiem krāšņumaugiem.

Stādījumos augsni būtu vēlams nedaudz piesegt ar mulčas materiāliem. Tas karstajās, sausajās vasarās labāk un ilgāk saglabās vajadzīgo mitrumu augsnē. Stādījumus laistīt nepieciešams tikai sevišķa sausuma apstākļos, pie kam to vajadzētu darīt reti, bet bagātīgi. Vienkāršākais un labākais mēslojums flokšiem ir koku pelni.

Flokšus pavairo ar stādu dalīšanu. To vienādi veiksmīgi var darīt gan vēlā rudenī, gan agrā pavasarī. Pavairot var arī ar jauno dzinumu spraudeņiem pavasarī. Agro flokšu šķirnes sāk ziedēt jau jūnijā, bet vēlās augusta beigās, septembra sākumā.

Lai flokšiem veicinātu krāšņāku un ilgstošāku ziedēšanu, tiem nepieciešams noziedējušās ziedu skaras nogriezt, lai aktīvāk veidotos sānu dzinumi un ieriestos jaunie ziedpumpuri. Rudenī vecie dzinumi jānogriež līdz pašai zemei, tad pavasarī tie bagātīgāk sakuplos. .

Flokšu galvenais ienaidnieks ir miltrasa. Pārlieku liels mitrums augsnē var būt priekšnoteikums miltrasas attīstībai. Tad tos ir nepieciešams miglot ar attiecīgiem fungicīdiem, kuri ir pieejami dārzkopības veikalos. Mūsu flokšu stādījumos jau gadiem ilgi miltrasas postījumi nav novēroti, jo tiek audzētas sevišķi miltrasas izturīgas šķirnes. .

Tirgojam tikai tādus stādus, kuri ir izveidojuši pieklājīgi kuplu krūmu un spēs ļoti bagātīgi un krāšņi ziedēt jau pirmajā gadā. Mūsu flokšiem miltrasa ir gandrīz sveša, jo audzējam tikai miltrasas izturīgas šķirnes.

Flokšu piedāvājums 2024. gadam

Flokšu stādus var pasūtīt sākot no 15. aprīļa līdz septembra mēneša beigām!

Pasūtītos flokšu stādus iespējams saņemt aprīlī, maijā vai arī augustā, septembrī, oktobrī. Lai ielādētu pasūtījuma veidlapu Excel formātā, spiediet šeit

Paskaidrojumi pie pasūtījuma veidlapas aizpildīšanas:

Peonijas un flokšus var pasūtīt gan atsevišķā, konkrētā veidlapā, gan kopā jebkurā no šajās sadaļās atrodamajām Excel formāta pasūtījuma veidlapām.
Šajā veidlapā varat veikt stādu pasūtījumu tikai no 2024.gada piedāvājuma!

Dāliju gumus, gladiolu bumbuļsīpolus varēs iegādāties tikai pie mums uz vietas audzētavā aprīļa mēneša beigās vai maija mēnesī, bet lielziedu dārza īrisus tikai jūnijā un jūlijā. Astilbes, hortenzijas varēs iegādāties tikai pie mums uz vietas pavasarī un rudenī (kontakttelefons Iveta 28210292).

Pasūtījuma veidlapas augšējā daļā aizpildiet visas zaļajā krāsā iekrāsotās ailes. Ailē „Ar pārskaitījumu vai skaidrā naudā uz vietas” ierakstiet Jums vajadzīgo tekstu vai nodzēsiet Jums nevajadzīgo.

Vidējā daļā (arī zaļajā segmentā) ierakstiet šķirnes numuru un stādu daudzumu. Pārējo (neiekrāsotos laukumus) dators aizpildīs un sarēķinās pats (arī atlaides, ja tādas Jums pienākas).

Veidlapas apakšējā daļā „Sūtīšanas izdevumi Latvijā”, ja šī opcija Jums nav nepieciešama nodzēsiet ciparu „viens” vai ierakstiet ciparu „nulle”. Kopējo apmaksājamo summu dators Jums izrēķinās pats.

Aizpildiet arī pārējās zaļā krāsā iekrāsotās ailes. Saglabājiet šo aizpildīto veidlapu savā datorā un šī dokumenta kopiju atsūtiet man, bet ne kopijas dublējumkopiju (Backup of Stādu pasūtījums), jo dators to never vaļā vai arī atver pilnīgi tukšu veidlapu.

Apmaksāt pasūtījumu ar pasta pārvedumu – Jānim Dukaļskim, ‘Jaunakeri’, Daugmales pag., Ķekavas nov., LV-2124, PK 200954-10115 Ņemiet vērā to, ka tagad Latvijas pasta nodaļās naudas pārvedumu nosūtīšanai prasa arī saņēmēja personas kodu!

Apmaksāt pasūtījumu ar pasta pārvedumu – Jānim Dukaļskim, ‘Jaunakeri’, Daugmales pag., Ķekavas nov., LV-2124, PK 200954-10115
Ņemiet vērā to, ka tagad Latvijas pasta nodaļās naudas pārvedumu nosūtīšanai prasa arī saņēmēja personas kodu!

Ja Jums ir ērtāk veikt maksājumu ar bankas starpniecību, pārskaitiet naudu uz kontu:
Jānis Dukaļskis
PK 200954-10115
Swedbank
LV39HABA0551009100049

mob. tel.: 26318938
e-pasts: dukalskis.janis@gmail.com

F1 – BRIGHT EYES – Symons-Jeune – 1967 – 80-100 cm (paniculata) € 3,00
Viena no vecajām, bet labajām šķirnēm ar sevišķi lieliem (līdz 4cm) ziediem. Ļoti bagātīgi un ilgstoši ziedoša šķirne ar spožiem, gaiši rozā krāsas ziediem un spilgtu, purpura krāsas viduci. Ziedēšanas maksimums no jūlija līdz septembrim. Salcietīga un ļoti izturīga pret miltrasu, stirnām, zaķiem. Piemītošā patīkamā, saldā smarža piesaista tauriņus un bites. Šķirne godalgota!
F2 – CAPRI – Uwe Peglow -2003 – 90-100 cm (paniculata) € 3,00
Šķirne veido kompaktas ziedkopas ar pietiekoši lieliem, sarkani lillā ziediem un neuzkrītošu rozā nokrāsu. Vidēji augsti, kompakti krūmi ar tumši zaļām lapām. Sevišķi izcilas pavairošanās spējas. Izturīga pret miltrasu un citām slimībām. Visagrāk ziedošā šķirne kolekcijā! Uzzied jau jūnija beigās un zied līdz oktobrim!
F3 – COOL WATER – Jan Verschoor – 2013 – 70 – 80 cm (paniculata) € 5,00
Ļoti agra, bagātīgi un ilgstoši ziedoša, fantastiski skaista, amerikāņu izcelsmes šķirne, kura ļoti veiksmīgi ir iekarojusi Eiropas tirgu. Ļoti delikāti, oriģinālas krāsas ziedi. Daļa ziedu ir baltā krāsā, bet daļa maigi rozā ar nevienmērīgiem ceriņu rozā iešvīkojumiem, kas ziedēšanas gaitā iekrāsojas aizvien intensīvāk. Veido kompaktu krūmu ar sīkām lapiņām. Teicama griezto ziedu šķirne. Neatvairāms, unikāls rožu aromāts! Labiekārtota, skaista dārza sapnis!
F4 – DANIELLE – Jan Verschoor – 1998 – 70 – 80 cm cm (paniculata) € 5,00
Viegli audzējama, bagātīgi ziedoša šķirne ar lieliem, spožiem, sniegoti baltiem (līdz 3.5 cm) ziediem, sakārtotiem varenās, kompaktās ziedkopās. Veido kompaktus, stāvus, ļoti noturīgus krūmus ar tumši zaļām lapām. Zied no jūnija līdz augustam. Daudzgadīga, pret miltrasu ārkārtīgi izturīga šķirne. Ļoti patīkams aromāts! Dārza favorīte!
F5 – JADE – Jan Verschoor – 2010 – 70-100 cm (paniculata) € 3,00
Satriecoši skaisti, smaržīgi, tīri balti 1.5-2cm lieli ziedi ar gaiši zaļām ziedlapiņu malām, sakārtoti kompaktās ziedkopās, kas ļoti teicami harmonē ar tumši zaļo lapotni. Ilgstoši ziedoša, zied no vasaras vidus līdz augusta beigām. Spēcīga, veselīga, miltrasas un pelējumu, sala izturīga šķirne. Piesaista daudz tauriņus. Patiess jaunums flokšu pasaulē!
F6 – KIRMESLANDER – Karl Foerster – 1938 – 90-120 cm (paniculata) € 5,00
Jauka lielziedu flokšu šķirne ar baltiem 3-3.5cm lieliem ziediem un redīsu sarkanas krāsas vidu. Sāk ziedēt jūlijā un zied līdz septembra beigām. Lieliski grieztie ziedi. Izturīga pret kailgliemežiem, pieticīga augsnes izvēles ziņā, teicami aug arī daļējā ēnā. Daudzgadīga, salcietīga, ļoti aromātiska šķirne, vilinoša tauriņiem un pievilcīga bitēm. Šķirne veiksmīgi izturējusi laika pārbaudi!
F7 – MIISS PEPPER – G. Bartels – 1992 – 80-120 cm (paniculata) € 4,00
Bagātīgi ziedoša, pārsteidzoši skaistu ziedu šķirne (ziedi 2.5cm), kas veido lielas ziedkopas. Zied no jūlija līdz augusta beigām. Ļoti izturīgi, tīkamas rožu rozā krāsas ziedi ar tumšāku rozā ziedu vidusdaļu. Augi ļoti veselīgi, dažādu slimību izturīgi gan pumpuri gan lapas, teicami aug gan saulainā gan ēnainā vietā. Lapas lancetiskas, vidēji zaļas. Ziemcietība līdz līdz -34°C grādiem. Ziedi ļoti aromātiski!
F17 – MONICA LYNDEN-BELL – M. Lynden-Bell – 1970 – 70-80 cm (paniculata) € 5,00
Gaiši rozā ziedi ar sudrabainu spīdumu, pavisam neuzkrītošām purpursarkanām šautriņām tuvāk zieda centram un tīri baltu pašu zieda centru, kas teicami kontrastē ar tumšajiem ziedkātiem un tumšajiem pumpuriem. Šķirne veido ļoti veselīgus, spēcīgus, kompaktus krūmus. Ziedēšana ilgst no jūlija līdz oktobrim. Ziedi lieli līdz 3 cm. Ziediem patīkama, delikāta smarža! Daudzu ziedu izstāžu favorīte. Šķirnei piešķirta Dārzu balva! (Award of Garden Merit)
F25 – NEON AUREOLE – Jan Verschoor – 2009 – 70-90 cm (paniculata) € 5,00
Vēl viena ļoti krāšņa šķirne ar blīviem, divkrāsainiem neona rozā krāsas ziediem, vareni lielām ziedkopām ar izteiktu krēmīgu salātzaļganu ziedu apmalīti. Miltrasas izturīga šķirne ar kompaktiem, vidēji augstiem krūmiem. Zied no jūlija līdz septembrim. Sala izturīga šķirne. Šķirne patentēta!
F8 – NEON FLARE – Jan Verschoor – 2010 – 60-80 cm (paniculata) € 3,00
Jauna, kompakta, ļoti pievilcīga lielziedu (ziedi 2.5-3cm) šķirne, lielām ziedkopām ar izteikti sarkanas krāsas pumpuriem, kuri atplaukstot ir tikko sārti balti ar spilgtu neona krāsas vidusaci. Ziedot baltā krāsa pamazām mainās uz rožaini violetu. Stādi spēcīgi sazaroti. Miltrasas izturīga šķirne ar pievilcīgu smaržu, kas pievelk tauriņus. Sala izturīga šķirne (līdz -34°C) Ziedēšana augusts, septembris. Šķirne patentēta!
F10 – PINK ATTRACTION – Jan Verschoor – 2006 – 70-100 cm (paniculata) € 3,00 IZPĀRDOTS!
Skaista, ilgstoši, bagātīgi ziedoša šķirne ar tīras lašu rozā krāsas ziediem, no kuras izveidotas visiem labi zināmās ‘Peppermint Twist” un ‘Twister” šķirnes. Veido zemus, kompaktus krūmus. Teicamas vairošanās spējas. Ziedēt sāk jau jūnija beigās un turpina ziedēt līdz pat septembra beigām. Ārkārtīgi patīkams ziedu aromāts!
F11 – PURPLE KISS – Jan Verschoor – 2006 – 80-90 cm (paniculata) € 6,00
Salīdzinoši zema, kompakta auguma, izturīga šķirne, lielām, skaistām ziedkopām. Ziedi lieli (līdz 4 cm), spilgtā, sulīgā ceriņu violetā krāsā, vai pareizāk teikt, vīnogu violeti ar mazu, baltu vidus aci. Miltrasas izturīga šķirne. Labi jūtas gan pusēnā, gan ēnā. Zied no jūlija līdz septembrim. Salds aromāts. Lielisks papildinājums jau esošajām šķirnēm dārzā!
F12 – RED RIDING HOOD – Jan Verschoor – 2001- 60-70 cm (paniculata) € 4,00
Salīdzinoši maza auguma, kompakta šķirne ar ļoti spēcīgiem, drukniem ziedkātiem, spilgtiem kiršu sarkaniem, lieliem (3-3.5 cm) ziediem. Zied bagātīgi no jūlija līdz augusta beigām. Milzīgās, lielās ziedkopas neprasa balstus. Viegla patīkama smarža. Laba izturība pret miltrasu, piesaista tauriņus. Šķirne ļoti piemērota dažādiem apstādījumiem. Sinonīms ‘Mary’.
F13 – SHERBET COCTAIL – Jan Verschoor – 2007 – 70-100 cm € 3,00
Unikālas krāsas, skaisti krokoti ziedi (1.5-2cm). Plaukstot pumpuri dzelteni zaļi ar šokolādes sarkanbrūnām seglapām, atveroties tiem ir tīkams ābeļziedu rozā krāsas tonis ar dzelteni zaļganām ziedu apmalēm. Vēlāk tas mainās uz zaļgani violetu nokrāsu. Ziedēšana no jūnija līdz septembrim. Šķirne sevišķi izturīga pret miltrasu un pilnīgi salcietīga. Universāls pielietojums. Pārsteidzoši patīkama, salda smarža! Jauns, žilbinošs hameleons! Sinonīms: ‘Sherbet Blend’.
F19 – SMOKEY – 70-80 cm (paniculata) € 5,00
Jauna, skaista vasaras vidū ziedoša šķirne ar ļoti savdabīgas noapaļotas formas un tik pat savdabīgas, gaiši violetas (dūmakainas) nokrāsas ziediem, izteiktu, daudz spilgtāku violeti rozā ziedu centru. Šāda ziedu krāsu kombinācija šo šķirni padara ļoti unikālu. Lieliska izturība pret visa veida slimībām. Īsta dūmakainā fantāzija!
F14 – STARFIRE – B. Ruys – 1937 – 90-100 cm (paniculata) € 4,00 IZPĀRDOTS!
Piesātinātas ķiršu purpura sarkanas krāsas ziedi, brīnišķīgi tumši ziedpumpuri, tumši zaļa lapotne, tumši violeti ziedkāti. Līdz ziedēšanas sākumam lapotne ir izteikti dekoratīva – brūni violeta. Tas viss kopā veido perfektu krāsu kontrastu ar ķiršu sarkaniem ziediem. Ziedu lielums līdz 4,0-4,2 cm. Ziedēšana jūnijs-augusts. Šķirnei Dārzu godalga! (Award of Garden Merit)
F20 – WATERMELON PUNCH – Jan Verschoor – 2007 – 60-80 cm (paniculata) € 6,00
Ļoti populāra, jauna, skaista, ne pārāk liela auguma šķirne ar lašu rozā krāsas ziediem, spožu, baltu zieda centru. Būtībā ziedi ir labi nogatavināta arbūza krāsā, to izmērs ir diezgan iespaidīgs 3,5-4,5 cm. Šķirne veido lielas kompaktas, smaržīgas ziedu kopas, kompaktus krūmus ar veselīgu zaļu lapotni, izturīgus pret pelējumu un miltrasu. Zied no jūlija līdz septembrim. Vāzē ziedi saglabājas svaigi līdz pat 10 dienām tāpēc tie ir vispopulārākie grieztie ziedi priekš dažādiem pušķiem. Ļoti spēcīgs, izteikti salds rožu aromāts! Ekstra klases šķirne!
F27 – YOUNIQUE BICOLOR – Jan Verschoor – 2013 – 70-80 cm (paniculata) € 10,00 
Ļoti maigas rozā krāsas ziedi sakārtoti blīvās, konusveida ziedkopās. Kompakti stādi ar lielām ziedu skarām, lieliem 3,0-3,5 cm izmēra ziediem. Ziedu centrā tumšāk rozā aploce ar baltas krāsas ieslēgumiem. Lieliska, ilgstoši ziedoša šķirne. Sevišķi izturīga pret miltrasu. Ziedi smaržīgi. Dārzā lieliski saderas grupu stādījumos kopā ar lielākiem augiem. Lieliska, efektīva griezto ziedu šķirne!
F21 – YOUNIQUE OLD BLUE – Jan Verschoor – 2013 – 75-85 cm (paniculata) € 7,00
Kompakti stādi ar lielām hortenziju tipa ziedkopām, lieliem 3,6-3,8 cm izmēra zili violetiem ziediem, lielu bālgani zilu ziedu centru. Lieliska, ilgstoši ziedoša šķirne ļoti piemērota ziedu griešanai, sevišķi izturīga pret miltrasu. Salds, pikants aromāts, kurš dārzā jūtams jau no liela attāluma. Iespaidīgs krāsu šovs!
F22 – YOUNIQUE WHITE – Jan Verschoor – 2011 – 60-80 cm (paniculata) € 6,00
Kompaktus krūmus veidojoša šķirne ar garām, blīvām, cilindriskām ziedkopām, tumši zaļu lapotni, spožiem, sniegoti baltiem 3,0-3,2 cm lieliem ziediem. Uzticama, bagātīgi ziedoša, miltrasas izturīga šķirne. Ziedēšana ilgst no jūlija līdz septembrim. Šī šķirne būs tā, kura Jūsu dārzu piepildīs ar vieglu, patīkamu aromātu (it īpaši vakaros). Lieliski grieztie ziedi!
F28 – ZENOBIA – P. Geerling – 2014 – 75-85 cm (paniculata) € 5,00
Grūti pat vārdos aprakstāma šķirne, kura pārsteidz ikkatru ar saviem neparasti krokotajiem, lieliskajiem ziediem, kuri uzplaukstot iegūst savu oriģinālo izskatu ar savdabīgi atlocītām, krokotām ziedlapiņām. Ziedi bālgani rozā krāsā līdz pat pilnīgi gaišai rozā nokrāsai to apmalēs. Ziedu lielums iespaidīgs (pat līdz 4 cm). Jaunie stādu dzinumi iekrāsojas pievilcīgā bordo krāsā. Šķirne ļoti agrīna un izdaiļos jebkuru dārzu jau no jūnija līdz septembra beigām. Vārdos neaprakstāms, savdabīgs skaistums ikkatrā ziedā!

   Jānis Dukaļskis
   mob. tel.: 26318938
   e-pasts: dukalskis.janis@gmail.com