Gladiolu selekcija

Gladiolu selekcija

Gladiolu bumbuļsīpolu pasūtījumus nepieņemam un tos neizsūtam! Tos varēs iegādāties tikai pie mums uz vietas audzētavā maija mēnesī „Jaunakeri”, Daugmales pag., Ķekavas nov. Kontakttelefoni: Jānis (26318938) vai Iveta (28210292).

Uz vietas peoniju audzētavā ir iespējams pasūtīt vai nopirkt dažādus grieztos ziedus tieši no kolekcijas lauka!

Gladiolas audzēju jau vairāk kā 35 gadus. Kādreiz tas bija mans pamata hobijs, arī neliels papildus peļņas avots. Tagad tas ir vien skaistais, izbijušais hobijs. Pirmo reizi gladiolu selekcijas darbā sāku roku ievingrināt jau astoņdesmito gadu sākumā un vidū. Pavisam nopietni selekcijas darbam pievērsos no 1999.gada līdz 2006.gadam. Vēlāk šo selekcijas nišu sāka aizpildīt peoniju selekcija un peoniju jaunšķirņu izveidošanas pirmie mēģinājumi. Jāsaka, ka viss sāka izdoties. Laikam jau mazliet palīdzēja iegūtā pieredze un zināšanas pie apjomīgā gladiolu šķirņu izveides darba.

Gladiolu bumbuļsīpolus var iegādāties pie mums vienīgi uz vietas pavasarī, tas ir no aprīļa mēneša vidus līdz maija mēneša vidum. Konkrētu šķirņu gladiolu bumbuļsīpolu pasūtījumi netiek pieņemti un netiek izsūtīti pa pastu. Pašlaik gladiolas tiek audzētas ziedu ieguvei vietējām vajadzībām un dažādām prezentācijām.

   Jānis Dukaļskis
   mob. tel.: 26318938
   e-pasts: dukalskis.janis@gmail.com