Dāliju piedāvājums

Dāliju piedāvājums 2023. gadam

Šogad dāliju gumu pasūtījumus nepieņemam un tos neizsūtam! Tos varēs iegādāties tikai pie mums uz vietas audzētavā „Jaunakeri”, Daugmales pag., Ķekavas nov. aprīļa mēneša beigās, maija mēnesī! Pieejamo šķirņu saraksts būs pieejams mājas lapā aprīļa mēnesī. Kontakttelefoni: Jānis (26318938) vai Iveta (28210292). Šogad dāliju gumu tirdzniecība ir beigusies!

Uz vietas peoniju audzētavā ir iespējams pasūtīt vai nopirkt dažādus grieztos ziedus tieši no kolekcijas lauka!

Dālijas ir vienas no populārākajām rudens ziedu puķēm, kuras sāk ziedēt jau augustā un zied līdz pat pirmajām lielajām rudens salnām. Tām ir milzīgi liela ziedu nokrāsu un ziedu formu dažādība. Katrs dāliju krūms var veidot vairākus desmitus vai pat simtus ziedu.

Dālijas vēlams būtu stādīt no vējiem aizsargātās vietās dārzā, jo to stublāji ir diezgan trausli. Lielā vējā tie var tikt izšķobīti vai arī pilnīgi nolauzti, tādā veidā dāliju stādījums zaudē dekorativitāti un visbeidzot tas atsaucas uz gumu pieaugumu rudenī.

Augsnei vajadzētu būt pirms tam ielabotai, ne pārāk smagai, ar labu ūdens caurlaidību. Mēs ar pietiekoši labiem panākumiem dālijas audzējam citiem mērķiem pilnīgi neizmantojamā smilts augsnē. Pie kam tajā iestrādājot ļoti nenozīmīgas minerālmēslu devas pirms stādīšanas. Dāliju gumus izstādām uz lauka pēc 20. maija.

Rudenī dāliju gumus izrokam no augsnes apmēram nedēļu vai divas pēc pilnīgas stublāju nosalšanas lielajās rudens salnās. Cerus uzglabājam līdz pavasarim nesadalītus (ko citi audzētāji parasti neatzīst) telpā, kur ir pozitīva temperatūra.

Dāliju gumu cena var atšķirties no mājas lapā uzrādītās, ja šie gumi ir nesadalīti!

mob. tel.: 26318938
e-pasts: dukalskis.janis@gmail.com

D2 – BLIZZARD – Adams R (USA) – 2011 – 120 – 150 cm € 1.50
Salīdzinoši jauna šķirne ar lieliskas, perfektas formas ziediem, tīrā, baltā krāsā. Ziedlapiņas ļoti biezas, nedaudz skaisti ielocītas, tuvāk zieda centram tās ar gandrīz pavisam sakļautām maliņām. Spēcīgi, stingri, gari, noturīgi ziedkāti. Bagātīga ziedēšana.
Teicami grieztie ziedi jebkuram līgavas pušķim!
D3 – BLYTON SOFTER GLEAM – Stothard (Great Britain) – 2005 – 110-120 cm € 1.50 IZPĀRDOTS!
Ne pārāk lieli (8-10 cm), izteiktas bumbas formas ziedi, tīrā oranži dzeltenā krāsā. Enerģiski augoša šķirne ar ne pārāk resniem, bet noturīgiem ziedkātiem.
Pieprasīta griezto ziedu šķirne. Daudzu izstāžu uzvarētāja!
D4 – B-MAN – 1998 – Swan Island Dahlias – 90 – 120 cm € 1.00
Izcili dekoratīva dāliju šķirne ar ļoti spilgtas, rožaini violetas (bordo) krāsas ziediem. Kontrastējošie, baltie ziedlapiņu gali šai šķirnei vēl papildus piedod savdabīgu šarmu. Lieliska, bagātīgi ziedoša, griezto ziedu šķirne ar stingriem, gariem ziedkātiem. Vidēja lieluma ziedi (8-10 cm).
Teicama griezto ziedu šķirne!
D6 – CHERRY DROP – autors nezināms – 1990 – 110-130 cm € 1.00
Spilgti asins sarkanas krāsas, vidēja lieluma, ūdensrožu tipa ziedi ar vidēji blīvi pildījumu 10-15 cm diametrā. Ziedkāti ne pārāk gari, salīdzinoši tievi, bet pietiekoši noturīgi. Sevišķi bagātīgi ziedoša peoniju šķirne ar lielu ziedu noieta potenciālu.
D7 – CORNELL – Geerlings (Holland) – 1994 – 90-120 cm € 1.50
Perfektas, bumbas formas, tumši sarkani ziedi līdz 10 cm diametrā. Spēcīgi, taisni, gari ziedkāti. Ļoti pateicīga griezto ziedu producēšanai.
Viena no visu laiku labākajām un pieprasītākajām tumši sarkano griezto ziedu šķirnēm vispār!
D9 – FIXER – Lindhout – Ornata -1976 – 90-100 cm € 1.50
Bumbas formas, ne pārāk lieli (8-10 cm) tīras, dzidras, gaišas ceriņkrāsas ziedi. Ziedu viducītis nedaudz tumšākā ceriņu violetā krāsā. Vidējs augums, kompakti ceri. Katru gadu viena no pieprasītākajām šādas ziedu krāsas šķirnēm uz jubilejām un dažādiem svētkiem.
D10 – FUZZY WUZZY – Gitts, Nick (USA) – 2000 – 80 – 100 cm € 1.20 IZPĀRDOTS!
Dekoratīvā dālija ar rozīgi sarkanas krāsas ziediem un spiciem, baltiem, dziļi šķeltiem ziedlapiņu galiem. Ziedi diametrā līdz 10-15 cm. Neatkārtojama ziedu forma, acīm tīkama ziedu krāsa, ieteicama jebkuram dārzam.
D11 – HY CUTTER – Holland W. (Canada) – 2002 – 130 – 150 cm € 1.00
Spēcīgi augoša, liela auguma, puskaktusu tipa dālija ar lieliem (15-18 cm), tīri baltiem ziediem, izvietotiem izteikti garos, stingros ziedkātos. Lieliski grieztie ziedi jebkuram pielietojumam (jubilejām, kāzu buķetēm, svētku dekorācijām).
Stādu daudzums ļoti ierobežots!
D15 – MARS – Fanning (USA) – 1985 – 100-120 cm € 1.00 IZPĀRDOTS!
Vēlu ziedoša apkaklīšu tipa dālija ar vidēji lieliem (8-10 cm) spilgtiem, asins sarkaniem ziediem, spicām ziedlapiņām. Iekšējās ziedlapiņas nedaudz saīsinātas un nedaudz savērpti viļņotas. Teicama ziedkātu noturība jebkuros laika apstākļos. Ziedkāti gari, paceļas virs lapotnes, tas atvieglo ziedu griešanu. Patiesi dekoratīva, skaista, pieprasīta šķirne.
D18 – POOH – Swan Island Dalias (USA) – 1998 – 120-150 cm € 2.50
Burvīgi, bet ne pārāk lieli (5-8 cm), ļoti pievilcīgi, savdabīgas formas ziedi un to krāsojums. Spilgtā, ķiršu sarkanā ziedu krāsa ļoti saskanīgi kontrastē ar dzelteniem ieslēgumiem ziedlapiņu galos, kā arī ar spilgti citronu dzeltenajām vidējām ziedlapiņām. Vidējās ziedlapiņas saīsinātas, nedaudz piepaceltas, savdabīgi spurainas. Izteiksmīgs, zeltaini dzeltens zieda viducītis. Manuprāt tā ir viena no burvīgākajām un skaistākajām dāliju šķirnēm kolekcijā. Sevišķi gari, slaidi, stingri ziedkāti.
Šķirni ļoti iecienījuši daudzi dārza apmeklētāji, kā arī bites un kamenes!
D20 – SANDRA – Schwieters, Wilhelm (Germany) – 1999 – 90-100 cm € 1.20
Bagātīgi ziedoša, pomponu tipa dālija ar noapaļotām ziedlapiņām, ne pārāk lieliem (7-10 cm ) ziediem piesātinātā bordo sarkanā krāsā ar violetāku krāsas noslieci tuvāk zieda centram. Ziedlapiņu apakšiņas ar ceriņu violetu apsarmi, kas ziediem piedod papildus eleganci, tie it kā izstaro vakara atblāzmu.
Pieprasīta griezto ziedu šķirne! Stādu daudzums ļoti ierobežots!
D21 – SPULDZĪTE – 90-110 cm € 1.00 IZPĀRDOTS!
Bumbas veida ziedi (līdz 11 cm diametrā), krēmīgi baltā krāsā ar nedaudz krēmīgāku zieda vidusdaļu, apaļīgām ziedlapiņām. Ziedēšanas gaitā ziedi ar katru dienu top aizvien baltāki līdz kļūst pilnīgi balti. Savulaik viena no vispieprasītākajām balto ziedu šķirnēm ziedu tirgū. Šķirne aizvien vēl nezaudē savu popularitāti.
D23 – TEESBROOKE AUDREY – Orley P.(UK ) – 1999 – 100-130 cm € 1.00 IZPĀRDOTS!
Savdabīgas krāsu un formas apkaklīšu dālija ar ļoti maigas krāsas lavandas ziliem ziediem un baltu ziedlapiņu gredzenu apkārt zieda centram. Ziedu diametrs 5-8 cm. Patiesi skaista maigo krāsu salikuma dālija. Ziedi pievilina bites un kamenes.
D24 – VODOGRAY SPORT – 100-120 cm € 3.00
Lodveida ziedu dālija ar vidēja lieluma ziediem (8-10 cm), izteikti biezām ziedlapiņām (tās ir kā no vaska veidotas), ļoti tīrā, ceriņu violetā krāsā. Ziedlapiņas ļoti savdabīgas, noapaļotas formas, to maliņas sarullētas tā, ka to malas gandrīz pilnībā sakļaujas kopā. Šādā formā veidotiem ziediem, ja tā var salīdzināt, ir tenisa bumbiņas izturība. Tie nekad Jūs nepievils! Nav līdzīgas šķirnes!

   Jānis Dukaļskis
   mob. tel.: 26318938
   e-pasts: dukalskis.janis@gmail.com