Dāliju piedāvājums 2020. gadam

Jāņa Dukaļska puķes

Sīpolpuķu katalogs

Hipeastru piedāvājums

Īrisi

Īrisu piedāvājums

Īrisu audzēšana

Dālijas

Dāliju piedāvājums

Dāliju audzēšana

Peonijas

Peoniju piedāvājums

Peoniju audzēšana

Astilbju piedāvājums

Flokšu piedāvājums

Hiacinšu audzēšana

Narcišu audzēšana

Tulpju audzēšana

Maijpuķītes

Sīkās sīpolpuķes

Gladiolu selekcija

Dālijas ir vienas no populārākajām rudens ziedu puķēm, kuras sāk ziedēt jau augustā un zied līdz pat pirmajām lielajām rudens salnām. Tām ir milzīgi liela ziedu nokrāsu un ziedu formu dažādība. Katrs dāliju krūms var veidot vairākus desmitus vai pat simtus ziedu.

Dālijas vēlams būtu stādīt no vējiem aizsargātās vietās dārzā, jo to stublāji ir diezgan trausli. Lielā vējā tie var tikt izšķobīti vai arī pilnīgi nolauzti, tādā veidā dāliju stādījums zaudē dekorativitāti un visbeidzot tas atsaucas uz gumu pieaugumu rudenī.

Augsnei vajadzētu būt pirms tam ielabotai, ne pārāk smagai, ar labu ūdens caurlaidību. Mēs ar pietiekoši labiem panākumiem dālijas audzējam citiem mērķiem pilnīgi neizmantojamā smilts augsnē. Pie kam tajā iestrādājot ļoti nenozīmīgas minerālmēslu devas pirms stādīšanas. Dāliju gumus izstādām uz lauka pēc 20. maija.

Rudenī dāliju gumus izrokam no augsnes apmēram nedēļu vai divas pēc pilnīgas stublāju nosalšanas lielajās rudens salnās. Cerus uzglabājam līdz pavasarim nesadalītus (ko citi audzētāji parasti neatzīst) telpā, kur ir pozitīva temperatūra.

Dāliju gumus iespējams pasūtīt pavasarī no 15. aprīļa līdz 15. maijam un saņemt aprīli maijā. Lai ielādētu pasūtījuma veidlapu Excel formātā, spiediet šeit. lejuplādēt Veidlapā precīzi jāieraksts izvēlētās šķirnes kataloga numurs un vēlamais skaits. Gala summa aprēķināsies automātiski.

Apmaksāt pasūtījumu ar pasta pārvedumu - Jānim Dukaļskim, 'Jaunakeri', Daugmales pag., Ķekavas nov., LV-2124, PK 200954-10115
Ņemiet vērā to, ka tagad Latvijas pasta nodaļās naudas pārvedumu nosūtīšanai prasa arī saņēmēja personas kodu!

Ja Jums ir ērtāk veikt maksājumu ar bankas starpniecību, pārskaitiet naudu uz kontu:
Jānis Dukaļskis
PK 200954-10115
Swedbank
LV39 HABA 0551 0091 0004 9

mob. tel.: 26318938
e-pasts: dukalskis.janis@gmail.com

D2 - BLIZZARD – 2005 – 120 - 150 cm € 1.50
Salīdzinoši jauna šķirne ar lieliskas, perfektas formas ziediem, tīrā, baltā krāsā. Ziedlapiņas ļoti biezas, nedaudz skaisti ielocītas, tuvāk zieda centram tās ar gandrīz pavisam sakļautām maliņām. Spēcīgi, stingri, gari, noturīgi ziedkāti. Bagātīga ziedēšana. Teicami grieztie ziedi jebkuram līgavas pušķim.
D3 - BLYTON SOFTER GLEAM – Stothard (Great Britain) - 2005 - 110-120 cm € 1.50 IZPĀRDOTS
Ne pārāk lieli (8-10 cm), izteiktas bumbas formas ziedi, tīrā oranži dzeltenā krāsā. Enerģiski augoša šķirne ar ne pārāk resniem, bet noturīgiem ziedkātiem. Pieprasīta griezto ziedu šķirne. Daudzu izstāžu uzvarētāja.
D4 - B-MAN - 1998 – 90 - 120 cm € 1.00
Izcili dekoratīva dāliju šķirne ar ļoti spilgtas, rožaini violetas (bordo) krāsas ziediem. Kontrastējošie, baltie ziedlapiņu gali šai šķirnei vēl papildus piedod savdabīgu šarmu. Lieliska, bagātīgi ziedoša, griezto ziedu šķirne ar stingriem, gariem ziedkātiem. Vidēja lieluma ziedi (8-10 cm). Ieteicama griezto ziedu šķirne.
D6 - CHERRY DROP – autors nezināms – 1990 - 110-130 cm € 1.00
Spilgti asins sarkanas krāsas, vidēja lieluma, ūdensrožu tipa ziedi ar vidēji blīvi pildījumu 10-15 cm diametrā. Ziedkāti ne pārāk gari, salīdzinoši tievi, bet pietiekoši noturīgi. Sevišķi bagātīgi ziedoša peoniju šķirne ar lielu ziedu noieta potenciālu.
D7 - CORNEL - Geerlings, Cor (Nederland) – 1994 - 90-120 cm € 1.50
Perfektas, bumbas formas, tumši sarkani ziedi līdz 10 cm diametrā. Spēcīgi, taisni, gari ziedkāti. Ļoti pateicīga griezto ziedu producēšanai. Viena no visu laiku labākajām un pieprasītākajām tumši sarkano griezto ziedu šķirnēm vispār.
D9 - FIXER – Lindhout - Ornata -1976 - 90-100 cm € 1.50
Bumbas formas, ne pārāk lieli (8-10 cm) tīras, dzidras, gaišas ceriņkrāsas ziedi. Ziedu viducītis nedaudz tumšākā ceriņu violetā krāsā. Vidējs augums, kompakti ceri. Katru gadu viena no pieprasītākajām šādas ziedu krāsas šķirnēm uz jubilejām un dažādiem svētkiem.
D10 - FUZZY WUZZY – Gitts, Nick (USA) - 2000 - 80 - 100 cm € 1.20 IZPĀRDOTS
Dekoratīvā dālija ar rozīgi sarkanas krāsas ziediem un spiciem, baltiem, dziļi šķeltiem ziedlapiņu galiem. Ziedi diametrā līdz 10-15 cm. Neatkārtojama ziedu forma, acīm tīkama ziedu krāsa, ieteicama jebkuram dārzam.
D11 - HY CUTTER – autors nezināms - 130 - 150 cm € 1.00
Spēcīgi augoša, vliela auguma, puskaktusu tipa dālija ar lieliem (15-18 cm), tīri baltiem ziediem, izvietotiem izteikti garos, stingros ziedkātos. Lieliski grieztie ziedi jebkuram pielietojumam (jubilejām, kāzu buķetēm, svētku dekorācijām).
D13 - MARS – Fanning, Pauline - 1985 - 100-120 cm € 1.00 IZPĀRDOTS
Vēlu ziedoša apkaklīšu tipa dālija ar vidēji lieliem (8-10 cm) spilgtiem, asins sarkaniem ziediem, spicām ziedlapiņām. Iekšējās ziedlapiņas nedaudz saīsinātas un nedaudz savērpti viļņotas. Teicama ziedkātu noturība jebkuros laika apstākļos. Ziedkāti gari, paceļas virs lapotnes, tas atvieglo ziedu griešanu. Patiesi dekoratīva, skaista, pieprasīta šķirne.
D16 - POOH - Swan Island Dalias (USA) - 1998 - 120-150 cm € 2.50
Burvīgi, bet ne pārāk lieli (5-8 cm), ļoti pievilcīgi, savdabīgas formas ziedi un to krāsojums. Spilgtā, ķiršu sarkanā ziedu krāsa ļoti saskanīgi kontrastē ar dzelteniem ieslēgumiem ziedlapiņu galos, kā arī ar spilgti citronu dzeltenajām vidējām ziedlapiņām. Vidējās ziedlapiņas saīsinātas, nedaudz piepaceltas, savdabīgi spurainas. Izteiksmīgs, zeltaini dzeltens zieda viducītis. Manuprāt tā ir viena no burvīgākajām un skaistākajām dāliju šķirnēm kolekcijā. Sevišķi gari, slaidi, stingri ziedkāti. Šķirni ļoti iecienījuši daudzi dārza apmeklētāji, kā arī bites un kamenes.
D18 - SANDRA - Schwieters, Wilhelm (Germany)- 1999 – 90-100 cm € 1.20
Bagātīgi ziedoša, pomponu tipa dālija ar noapaļotām ziedlapiņām, ne pārāk lieliem (7-10 cm ) ziediem piesātinātā bordo sarkanā krāsā ar violetāku krāsas noslieci tuvāk zieda centram. Ziedlapiņu apakšiņas ar ceriņu violetu apsarmi, kas ziediem piedod papildus eleganci, tie it kā izstaro vakara atblāzmu. Pieprasīta griezto ziedu šķirne.
D19 - SPULDZĪTE – 90-110 cm € 1.00 IZPĀRDOTS
Bumbas veida ziedi (līdz 11 cm diametrā), krēmīgi baltā krāsā ar nedaudz krēmīgāku zieda vidusdaļu, apaļīgām ziedlapiņām. Ziedēšanas gaitā ziedi ar katru dienu top aizvien baltāki līdz kļūst pilnīgi balti. Savulaik viena no vispieprasītākajām balto ziedu šķirnēm ziedu tirgū. Šķirne aizvien vēl nezaudē savu popularitāti.
D21 - TEESBROOK AUDREY – Orley(Great Britain )- 1999 - 100-130 cm € 1.00 IZPĀRDOTS
Savdabīgas krāsu un formas apkaklīšu dālija ar ļoti maigas krāsas lavandas ziliem ziediem un baltu ziedlapiņu gredzenu apkārt zieda centram. Ziedu diametrs 5-8 cm. Patiesi skaista maigo krāsu salikuma dālija. Ziedi pievilina bites un kamenes.
   Jānis Dukaļskis
   mob. tel.: 26318938
   e-pasts: dukalskis.janis@gmail.com